Koszyk
0,00 zł

Wybierz komputer, który sprawdzi się w wybranej przez Ciebie grze

Wybór komputera służącego nam do grania może być nie lada wyzwaniem. Dzięki tej wyszukiwarce możesz znaleźć komputer na podstawie gry, w którą zamierzasz głównie grać. Po wskazaniu gry przeczytasz o niej krótki opis oraz rekomendowane wymagania sprzętowe. W wyniku otrzymasz komputery, które będą zapewniały płynną rozgrywkę w dany tytuł.Przeglądaj wszystkie modele komputerów NTT GameKomputer do gier - na co zwracać uwagę

W komputerze do gier pierwsze skrzypce gra zawsze karta graficzna, to właśnie na nią powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze komputera. Kolejnym równie istotnym elementem jest procesor, który musi nadążyć za coraz szybszymi kartami grafiki. Należy się również zastanowić, czy chcemy komputer z system Windows czy też bez niego. W większości przypadków polecamy komputery z system Windows, które posiadają zarówno licencję, jak i już gotowy, zainstalowany system wraz ze wszystkimi sterownikami oraz systemem recovery, dzięki któremu w łatwy sposób odświeżymy system w swoim gamingowym komputerze.


Pamięć RAM również jest ważna, przy większości gier wielkość 8GB pamięci jest wystarczająca. Wybierając natomiast opcję 16GB będziemy mieli pewność, że nasz komputer do gry ma odpowiedni zapas pamięci na parę lat.


Kolejny aspekt, nad którym trzeba by było się zastanowić to to, czy chcemy posiadać napęd DVD, czy też nie. Większość gier jest już dostępna w wersjach elektronicznych, gdzie zawartość pobierana jest z serwerów platform takich jak Steam, czy Origin. Wielu producentów obudów pomału wycofuje się z możliwości instalowania napędu optycznego w obudowach, dzięki czemu powstają coraz mniejsze i zgrabniejsze konstrukcje.


Jeśli chcemy znacznie przyspieszyć start systemu oraz wygodę pracy w systemie Windows powinniśmy wybrać komputer z dyskiem SSD. Może w grze się tego nie odczuje (chociaż czasami miło jest jak w grze multiplayer nam pierwszym załaduje się mapa i jesteśmy pierwsi na serwerze), ale ogólny komfort użytkowania jest bardzo zauważalny.